Akbük Çilingir – Akbükte ki Çilingiriniz 0538 418 7879

Didim’in bir mahallesi olan Akbük, yaklaşık 11 kilometrelik sahil şeridi üzerinde, yeşili ve maviyi çarpıcı şekilde bir araya getirir. Adını Akbük Koyu’ndan alan mahallede, irili ufaklı onlarca bakir koy bulunmaktadır. Nem oranı çok düşük temiz havası ile gürültüden uzak, dinlenerek tatil yapmak isteyenler için bulunmaz bir cennettir. Yeşil alanların yoğunluğu ile dikkat çeken Akbük, her türlü deniz sporunun yapılmasına fırsat tanır. Avrupalı turistler için önemli bir ayrıcalık olan karavan turizmi olanakları da Akbük’ün farklılıklarından birisidir. Akbük’te dinlenmek için tercih edilebilecek bir diğer alan ise seyir terası ve Culin Dağı’nın zirvesidir. Kolayca çıkılabilen Culin Dağı’nda bir de mağara bulunmaktadır.

Akbük’teki en önemli kültürel değer Rumlardan kalma kilisedir. Kilise, her yıl binlerce turistin uğrak yeridir. Koyun en güzel köşelerinden Sahte Cennet, büyük otellerin yer aldığı Saplı Ada Bölgesi, Akbük merkezi, Bozbük, Kazıklı Koyu turizmin yaşandığı diğer yerlerdir.

Hızlı gelişimi ile bugün önemli bir turizm potansiyelinin var olduğu Akbük, Avrupalı turistlerin gözde merkezlerinden birisi hâline gelmiştir. Özellikle İngiliz vatandaşlarının konut alıp yerleştiği bölgeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bölge Bodrum Havaalanı’na yakınlığı, birçok önemli noktaya ulaşım kolaylığı açısından da öne çıkmaktadır. 

Kara kesimi yürüyüş turları, denizi ise mavi  yolculuk için tercih edilebilir. Güneş’in doğuşunu ve batışını en güzel şekilde, bir ağacın gölgesine oturarak veya tekne üzerinde izlemenin tadının Akbük’te bir başka olduğu söylenir. Didim Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Soğuksu’nun çıktığı bölge taşlarla çevrilirken, suyun içi temizlenerek çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. 

Akbük sahilinin hemen üstünde yer alan dağların içinden gelerek toprak 

yüzeyine çıkan ve çok soğuk olması sebebiyle yöre halkından “Soğuk Su” adını alan Akbük  Soğuk Su Mevkii tatilcilerin en uğrak yerlerinden birisi.

Akbük Çilingir Firması Olarak 7/24 Çilingir Kapı Açma Hizmetiyle Kapınızdayız

Akbük Çilingir Bir Telefon Kadar Size Ve Akbük Mahallerine Yakınız.

× Çilingir Çağır !