Telefon şebeke sorunu, her operatörde başa gelmesi muhtemel bir problemdir. Kimi kriz anlarında ya da coğrafi koşullarda telefonun çekmemesi mümkündür. Telefonun kapsama alanı dışında kalıyor olması ya da bazı teknik problemler şebeke sorununa neden olabilir. Bu yüzden öncelikle sorunun ne olduğunun belirlenmesi ve ona göre bir adım atılması gerekmektedir.

Telefon şebeke sorunu iPhone ya da Android cihazlarda da sıkça görülmektedir. Bunun için de kullanılan telefonun teknik detaylarının da biliniyor olması gerekebilir. Tamirci Abi firması da şebeke sorunlarına yönelik çeşitli çözümler üretebilen bir firmadır.

Telefon Şebeke Sorunu Nedir?

Telefon şebeke sorunu Vodafone ya da Turkcell gibi operatörlerde meydana gelebilen bir durumdur. Özellikle de hatların yoğun kullanıldığı zaman aralıklarında şebeke problemleri ile karşılaşılması mümkündür. Bunun yanı sıra sinyal sağlayıcılardan uzak olunması durumunda da telefonun çekmemesi gibi problemler ile karşılaşılabilir.

Telefon şebeke sorunu Android yada iOS işlemcilerde de görülen bir durumdur. Özellikle de 3G ya da 4,5G gibi yeni gelişmelerde telefonun modeli de şebeke sorununa yol açabilir. Bu yüzden şebeke tercihinde bulunurken gerekli ayarların telefon modeline uygun yapılması gerekir.

Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür?

Telefonunuzda meydana gelen şebeke sorunlarının çözümleri oldukça fazladır. Hatta kimi zaman yalnızca uçak modunun açılıp kapatılması ile de sorunun çözümü sağlanabilir. Uçak modunun açılıp yeniden kapatılması şebeke sorunun çözümü açısından en hızlı yöntemlerden biridir.

Bunun yanı sıra beklenmeyen bir şebeke durumunda telefonun yeniden başlatılması da faydalı olacaktır. Telefonunuzu yeniden başlatarak ya da kapatıp açarak şebekede gelişen sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Aynı şeyi SIM kartını çıkartıp takarak da uygulamanız mümkündür. Yeniden başlatma halinde telefonun şebeke problemlerini çözmesi mümkün olacaktır.

Eğer tüm bu denemeler sonuç vermediyse operatörünüz ile iletişime geçebilir ya da Gülen Gsm bünyesinde sunulan hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Kimi teknik durumlar da şebekede oluşan bazı problemlere neden olabilmektedir. Aynı zamanda bulunulan coğrafi ortamı ve koşulları da göz önüne alarak bir adımın atılması daha faydalı olacaktır.

Leave a comment

× Çilingir Çağır !